Ligue 1

Më shumë se 25.000 komente për këtë fotografi që ka bërë xhiron e botës

Stephane Bahoken është kthyer në një nga idhujt e ri të internetit. Sulmuesi i Strasbourg ka ndryshuar imazhin në profilin e tij në Tëitter, por nuk mendonte se do të kthehej në personazhin e momentit. Bahoken ka publikuar një imazh që e shikon atë në këmbë, me një shikim krenar, para një Neymar të gjunjëzuar. Ai ka përshkuar këtë fotografi si #MyProfilePic. Ky moment është kapur gjatë ndeshjes së Ligue 1 të luajtur të shtunën e kaluar dhe që është fituar 5-2 nga Paris Saint-Germain dhe ka marrë mijëra “Like” nga përdoruesit e rrjetit social të famshëm.

Pas reagimit të papritur nga populli i Tëitter, sulmuesit 25-vjeçar ka sqaruar se ishte vetëm një shaka dhe se nuk kishte asnjë dashakeqësi: “Është vetëm një fotografi, jo një provokacion nga ana ime. Përkundrazi, është një nder të luash kundër një lojtari të madh si Neymar”, a shpjeguar ai.

Më shumë nga Ligue 1