Sikur të mos mjaftonte kriza, Manchester United humbet titullarin para Champions: dy muaj jashtë!

18 Shtator 2023
16:35
Telesport
back button

Sikur te mos mjaftonin rezultatet jo te mira ne fushe dhe ceshtjet Anthony dhe Sancho, te dy te perjashtuar perkohesisht nga klubi, Manchester United tani duhet te perballet edhe me nje demtim pasi klubi ka konfirmuar zyrtarisht se Aaron Wan-Bissaka ka pësuar një lëndim muskulor ne humbjen ndaj Brighton 1-3.

Në komunikatën e klubit thuhet: “Aaron do të jetë jashtë fushave për një kohë të pacaktuar pasi ka pësuar një lëndim në ndeshjen e së shtunës ndaj Brighton.”

tTeksa në njoftimin zyrtar thuhet se anglezi mund të jetë jashtë fushave për disa javë, mediumi anglez “The Athletic”, ka raportuar se ai mund të mungojë deri në dy muaj.

Wan-Bissaka është paraqitur në të gjitha pesë ndeshjet e para në Ligën Premier deri më tash këtë sezon. Diogo Dalot me shumë mundësi do të startoj si mbrojtës i djathtë në sfidën e së mërkurës në Ligën e Kampionëve ndaj Bayern Munich.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit