Simeone: Ritmi i La Liga-s ka rënë. Fajin e kanë ata të dy

11 Tetor 2021
15:54
Denis Hakanaj

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone, është kthyer të flasë në lidhje me largimin e Leo Messi-t nga Barcelona.

“Të gjithë kemi humbur nga largimi i Leos dhe Ronaldo-s nga Liga, por duhet patur parasysh se për shumë vite kanë treguar futbollin e tyre më të mirë në këtë kampionat”, ka thënë Simeone për El Pais.

“Tani, La Liga duhet të rritet dhe të vazhdojë të përmirësohet. Për shembull, ritmi i lojës në Spanjë është ngadalësuar, për mendimin tim”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit