SKANDAL | Ky gol i Ajax vendos superderbin ndaj PSV. Po te dhoma VAR çfarë panë?

23 Janar 2022
16:52
Telesport

Sot është zhvilluar në Eindhoven supersfida e Holandës mes PSV dhe Ajax, një sfidë e cila u nda me suksesin e ekipit të harkëtarëve të Amsterdamit me rezultatin 1-2 me golin e bukur të Mazraoi por që nisi nga një rivënie anësore e cila nuk u sinjalizua.

E sikur të mos mjaftonte kaq, edhe pse protestat e vendasve ishin të ashpra, në dhomën VAR u pa rasti dhe u duk qartë se në një moment topi kishte kaluar plotësisht vijën anësore duke dalë në rivënie…

Por, ccuditërisht, pas disa minutash pritje, goli u konvalidua për gjithë gëzimin e ekipit të Ten Hag dhe hidhërimin vendas që edhe në fund pas 9 minutash shtesë ishte i madh…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit