Skriniar iku me zero, por Interi i rinovon kontratën një lideri të heshtur me gola vendimtarë!

2 Shkurt 2023
18:44
Telesport

Historia mes Interit dhe Matteo Darmian vazhdon. Pas thashethemeve të javëve të fundit, sot zikalterit njoftuan rinovimin e mbrojtësit të krahut të Simone Inzaghit deri në vitin 2024: “FC Internazionale Milano njofton se ka arritur një marrëveshje për zgjatjen e kontratës së lojtarit Matteo Darmian: mbrojtësi i lindur në vitin 1989 do të të jetë për Nerazzurrët deri më 30 qershor 2024”, thuhet në shënimin e lëshuar në orën 17:00…

Pas nënshkrimit të kontratës që do ta lidhë me Interin deri më 30 qershor 2024, Matteo Darmian shpreh gjithë lumturinë e tij për rinovimin në kanalet zyrtare të klubit: “Jam shumë i lumtur me këtë rinovim, sigurisht që më shtyn të bëj edhe më mirë. Duhet te punoj edhe më shumë – fjalët e tij – Shpresoj të vazhdoj kështu dhe të fitoj shumë trofe të tjerë me këtë fanellë”.

Ju keni kontribuar në rritjen e këtij ekipi duke i ndihmuar ata të fitojnë 4 trofe. “Jam shumë krenar që jam pjesë e kësaj familjeje, ne kemi fituar katër trofe dhe shpresoj të shtoj shumë të tjera në karrierën time, do të jap gjithçka derisa jam këtu”.

Sa e rëndësishme është të jesh i disponueshëm për ekipin? “Përpiqem të punoj çdo ditë për t’u përmirësuar dhe për ta vënë në vështirësi trajnerin kur duhet të bëjë zgjedhje. Kur vihem në pikëpyetje përpiqem të jap maksimumin tim dhe të jap kontributin tim për të ndihmuar ekipin të arrijë objektivat e tij”.

Në Inter e rizbulove veten si sulmues, duke shënuar 8 gola, shpesh të rëndë. “Është gjithmonë kënaqësi të shënosh, veçanërisht nëse golat të çojnë në një fitore ose një kualifikim, ne shpresojmë të arrijmë të shënojmë shumë më tepër edhe nëse gjëja më e rëndësishme është që t’i arrijmë objektivat e ekipit”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit