Spektakli nuk mbaron me UFC, Canelo “shëndoshet” për supersfidën me Kovalev

2 Nëntor 2019
21:29

Canelo Alvarez do të rrezikojë shumë për madhështinë në orët e para të mëngjesit të së dielës teksa është ngjitur dy pesha më lartë për t’u ndeshur me kampionin e “light heavyweight” në WBO Sergey Kovalev.

Kampioni i unifikuar i peshës së mesme ka shtuar 15 pound (rreth 7 kg) për të siguruar një titull kampion për një peshë të katërt pasi fitoi ndaj Daniel Jacobs në mak.

Ndeshja me Kovalev do të jetë tepër interesante për t’u parë dhe pritet që të fillojë pasi të ketë përfunduar supersfida e UFC mes Diaz dhe Masvidal.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit