SPORT | Barcelona e ka vendosur me kohë të ardhmen e Ansu Fati!

2 Tetor 2023
17:48
Telesport
back button

Barça ka një tjetër verë të vështirë përpara për sa i përket kufirit të pagave. Planifikimi për sezonin e ardhshëm do të fillojë tashmë në nëntor me analizën e lojtarëve të lirë, por vetëm një gjë është e qartë: do të duhet të shesin.

Transferimet janë e vetmja mënyrë për të nënshkruar dhe klubi ka vendosur të heqë qafe Ansu Fatin nëse vjen një ofertë e përshtatshme në të cilën të gjitha palët bien dakord.

Barcelona shpreson që Ansu Fati të luajë mirë te Brighton këtë sezon në mënyrë që të rrisë vlerën e tij në treg. Klubi planifikon ta shesë atë përgjithmonë pasi të kthehet nga huazimi.

Ansu ishte në treg gjatë gjithë verës së kaluar. Lojtari ishte i vetëdijshëm për këtë dhe Barça tashmë bëri përpjekjen e parë për ta transferuar lojtarin me Wolverhampton, por Ansu nuk pranoi të shkonte në një operacion që do të kishte lënë pak më shumë se 30 milionë euro plus Rúben Neves. Gjithçka u prish në minutën e fundit kur pati një marrëveshje mes klubeve.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit