Strakosha kthehet në “eksperiment” tamponësh te Lazio, tani duhet të bëjë testin e AND

16 Prill 2021
10:21
Alfred Lleshi

Hetimi për çështjen e tamponëve te Lazio mbetet ndezur, me pasoja të papritura. Seanca e shkallës së dytë në Gjykatën Federale të Apelit, që do të mbahet më 30 prill, ka nevojë për teste shtesë të dy lojtarëve të Lazios. Ata janë Ciro Immobile dhe Thomas Strakosha. Le të shohim në detaje situatën, të përshkruar nga “Corriere dello Sport”. Nevoja për të vazhduar me ekzaminimin e ADN-së së Ciro Immobile dhe Thomas Strakosha (Lucas Leiva e ka bërë këtë në fshehtësi të madhe, më 29 mars, siç raportohet nga gazeta) është pjesë e kontrolleve shtesë, si pjesë e hetimit për rastin e tamponëve në lidhje me Torino-Lazio të 1 nëntorit të kaluar.

Rasti i tre lojtarëve të Lazio, që kishin marrë “ok” nga tamponët për ndeshjen në fjalë të kampionatit, por duke mos luajtur dot në sfidën vijuese me Zenit në Ligën e Kampionëve, për shkak të kufizimeve të vendosura nga UEFA në lidhje me tamponët e bërë, është ende i pambyllur. Sulmuesi dhe portieri do të duhet të bëjnë testin e ADN-së 24 orë para ndeshjes së rëndësishme të kampionatit kundër Napolit, e planifikuar për të enjten, 22 prill.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit