Suarez “njofton” lamtumirën e tij nga Brazili! E pret Leo Messi në MLS?

29 Nëntor 2023
19:19
Telesport
back button

Luis Suarez tashmë po thotë lamtumirë te Gremio. Tri jave para përfundimit të kampionatit brazilian, sulmuesi uruguaian shqiptoi fjalë që tingëllojnë si lamtumirë. Kete e beri gjate një eventi: “Po largohem nga shumë miq. Unë kam ende dashurinë që më dhanë njerëzit e Grêmios dhe gjithashtu të Internacionalit.

Faleminderit shumë për gjithë këtë dashuri, shihemi së shpejti”, tha ai. Ish-lojtari i Barcelonës ka shënuar 26 gola deri më tani këtë sezon, përfshirë 14 në ligën braziliane, dhe është i treti në listën e golashënuesve.

Sezoni spektakolar i Suarezit ka kontribuar në sjelljen e Grêmios, të promovuar së fundmi nga divizioni i dytë, në vendin e pestë në tabelë, me shanse reale për të fituar titullin: 59 pikë janë fituar, katër më pak se Palmeiras dhe Flamengo, klube që ndajnë kryesimin. të renditjes.

Suarez nuk e ka sqaruar ende të ardhmen e tij, por, sipas shtypit vendas, ndër destinacionet e tij të mundshme mund të jetë Inter Miami, ku do të ribashkohej me mikun e tij Lionel Messi.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit