Seria A

Super operacion i Suning, fiton 500 mln euro

Një investim i bërë mbi grupin Alibaba dhe Goldman Sachs i ka sjellë Suninng Sports 500 milionë euro të ardhura.

Lajmi është bërë i ditur nga agjencia e lajmeve “Reuters”, por që ka saktësuar se ky financim nuk përfshin Inter-in dhe klubet e tjera që janë në pronësi të grupit kinez.

Lufta për titull në Itali, “The Sun” kurorëzon Inter-in si ekipin anti-Juventus

Më shumë nga Seria A