SUPER SUAREZ! Por një penallti shmang humbjen e Atletico-s! Sociedad merr kreun e renditjes së La Liga (VIDEO)

24 Tetor 2021
23:22
Telesport

Atletico Madrid falenderon Luis Suarez, i cili me dy gola sonte arrin të barazojë një ndeshje të nisur si mos më keq ndaj Real Sociedad, që kaloi në avantazh të dyfishtë 0-2 në “Wanda Metropolitano”.

Pas dy golave të baskëve, të nënshkruar nga Sorloth dhe Isak, skuadra e Simeones gjen rikthimin dhe shmang arratisjen në renditjen e Real Sociedad, i cili ngjitet mbi Real Madrid, duke kapur kreun me 21 pikë.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit