Takim sekret, Milani synon lojtarin e Premier League! Alternativa e Sanches, por PSG po shkon drejt tërheqjes!

23 Qershor 2022
22:18
Telesport

Milani po mendon seriozisht për Douglas Luiz, mesfushorin e lindur në vitin 1998, i cili ka edhe një vit kontratë me Aston Villa. Pasditen e sotme një takim me agjentët italianë të lojtarit u zhvillua në selinë qendrore.

Samiti shërbeu për të kuptuar kushtet ekonomike të një negocimi që mund të marrë hov nëse në ditët në vijim del pengesa e Paris Saint-Germain për Renato Sanches. Ai ka edhe nje vit kontrate dhe ka kerkuar largimin nga klubi i Premier.

Një vit pasi i skadon kontrata, Douglas Luiz po mendon seriozisht të largohet nga vilat. Dhe kampioni i Italisë nga Milani, i cili do të luajë Ligën e ardhshme të Kampionëve, do të ishte një destinacion i mirëpritur.

Sipas raportimeve nga L’Equipe, PSG do të kishte synuar Seko Fofana. Drejtuesit parizianë kanë nisur tashmë bisedimet me kolegët e Lens, një ekip që e mban kartonin e tij që nga viti 2020.

Klasa e 95-ës sigurisht që ka përjetuar një nga sezonet më të mira të karrierës së tij dhe në të shkuarën ai ka qenë i lidhur me Milanin, i cili për rrjedhojë mund të përfitojë edhe nga ky interesim i kampionëve francezë edhe duke pasur parasysh situatën e lidhur me Renato Sanches.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit