Talenti i madh kapet me pistoletë: arrestohet nga policia!

27 Janar 2022
19:07
Telesport
back button

Aventurë e keqe për Nicolàs Schiappacasse, 23-vjeçarin uruguaian që Sassuolo e dërgoi në huazim te Penarol pranverën e kaluar, por ende nën kontratë me klubin emilian deri në qershor 2023.

Sipas burimeve lokale dje vonë në mbrëmje, sulmuesi u arrestua në Montevideo për posedim të një arme zjarri, konkretisht një pistoletë 9 mm.

Telash i madh për sulmuesin në pronësi të Sassuolo, Nicolas Schiappacasse. Lojtari, i freskët nga përvoja në Penarol dhe në pritje të rinovimit të huazimit, u arrestua në Uruguaj pasi iu gjet një armë zjarri.

Oficerët e policisë gjetën armën gjatë një kontrolli normal rutinë dhe ndaluan automjetin me të cilin udhëtonte Schiappacasse në shoqërinë e tre miqve. Sulmuesi, i cili do të rinovonte huazimin e tij te Penarol për gjashtë muaj të tjerë pas një dëmtimi të gjatë, përfundoi pas hekurave. Ku – sipas informacioneve fillestare – do të qëndrojë të paktën 24 orë.

Histori e keqe- Kontrolli dhe arrestimi i mëpasshëm u zhvillua vetëm pak minuta para ndeshjes miqësore midis Penarol dhe Nacional, për të cilën Schiappacasse ishte duke shkuar në shoqërinë e tre miqve të tjerë.

Sipas raportimeve nga El Paìs, agjentët gjetën 9 mm të mbështjellë brenda një xhupi në pronësi të sulmuesit, i cili dyshohet se shpjegoi se duhej t’ia dorëzonte armën një tifozi të pranishëm në stadium.

Prangat ishin të menjëhershme si për Schiappacasse ashtu edhe për personat e tjerë që ndodheshin në automjet, mes të cilëve – sipas kontrolleve të para nga policia – edhe një i ri me histori trafiku droge. Për të rënduar pozitën e Schiappacasse, i cili sipas njoftimit të policisë “përpara se të arrestonte mjetin për këqyrje ka tentuar të heqë qafe armën”, është edhe zbulimi i disa tabletave droge.

TUNELI PA FUND – Schiappacasse ishte kthyer në atdheun e tij në përpjekje për të ringjallur një karrierë që, pavarësisht premtimeve të mëdha fillestare, nuk kishte arritur të ngrihej pas kërcimit në Evropë mes Atletico Madrid, Parma, Famaliçao dhe në fund Sassuolo. i ndaluar nga një dëmtim i gjatë që në fakt nuk e lejoi kurrë të luante që kur zbarkoi në Penarol, atij do t’i duhej të rinovonte huazimin për gjashtë muaj të tjerë, duke pritur të diskutonte të ardhmen e tij me Emilianët në verë me një vit më shumë kontratë të garantuar. Kjo histori e keqe rrezikon të ndryshojë çdo skenar.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit