“Të largohet në janar”, Liverpool-Milan përmbys merkaton

16 Shtator 2021
17:43
Denis Hakanaj

Milan ka arritur ta përmbysë përkohësisht ndeshjen kundër Liverpool në pak minuta, por Franck Kessie ka qenë protagonist i një ndeshje të keqe.

Mesfushori afrikan është dukur një lojtar i ndryshëm nga ai që dominon prej muajsh në Serinë A.

Dhe tifozët e Milan-it nuk po i falin asgjë mesfushorit, i cili nuk e ka rinvouar akoma kontratën për shkak të kërkesave të larta ekonomike.

Kjo situatë ka shtyrë disa tifozë të Djallit të kërkojnë largimin e tij që në janar.

“Një katastrofë. Theo dhe Kessie flenë gjumë”, ka shkruar një përdorues i Tëitter.

“Hiqe Kessie, po luan kundër”, ka shkruar një tjetër.

“Sa kërkon Kessie?”, ka qenë komenti i një tifozi tjetër milanist.

“Nëse Kessie nuk i pëlqen ku ndodhet, në janar tregojini derën”, ka qenë një tjetër koment.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit