Telefonata e Wanda Nara tek Maxi Lopez: i tregon gjithçka dhe i lutet që të vrapojë në Paris!

20 Tetor 2021
16:45
Telesport

Çështja private dhe akoma publike – siç u tha troç në mediat sociale – midis Mauro Icardi dhe Wanda Nara ka pushtuar ditët e fundit dhe me përhapjen e detajeve të tjera konturet e një drame në të cilën kthesat ndjekin njëra -tjetrën në mënyrë të përsëritur.

Dhe si në telenovelat më të mira, aktorët që mendohej se i kishin dhënë gjithçka historisë, shihen në veprim, edhe pas muajsh apo vitesh, dhe në vend të kësaj rishfaqen me një prerje të re që i është dhënë personazhit.

Në dramën e xhelozisë në një “salsa” argjentinase, me një martesë që çalon në mënyrë të rrezikshme pavarësisht përpjekjeve të Icardi për të rifituar lidhjen, ai Maxi Lopez, një nga protagonistët e parë të historisë, nga i cili sulmuesi i PSG kishte trashëguar gruan e tij në 2014 mes një mijë thashethemeve dhe akuzave reciproke.

Në vitet në vijim, marrëdhënia midis Wanda dhe Maxi ishte e tensionuar , por kriza shkatërruese e marrëdhënies me Icardi e riktheu në modë ish -sulmuesin e Catania dhe Milan.

Në fakt, sipas programit argjentinas ‘Los ángeles de la mañana’, Wanda Nara – sapo u bë e vetëdijshme për dëshirat e burrit të saj dhe disa ditë para se të fluturonte në Milano me dy vajzat e saj – i ka telefonuar Maxi Lopez, i cili jeton në Londër , dhe i tregoi për situatën.

Ish-burri i saj u përgjigj i pranishëm dhe fluturoi për në Paris për të qenë me tre djemtë e saj, madje ofroi të kujdesej për dy vajzat e vogla Francesca dhe Isabella, Maurito dhe Wanda. Sidoqoftë, Wanda e falënderoi për gjestin dhe i tha se do të shkonte në shtëpinë e saj në Milano me dy vajzat. Këtu shpjegohet pra prania e argjentinasit 37-vjeçar në kryeqytetin francez prej disa ditësh tashmë, një prani e dokumentuar me bollëk në profilin e tij në Instagram, me fotografi të shumta që e portretizojnë atë së bashku me tre djemtë e tij.

Mëngjesin e djeshëm, megjithatë, ose në kulmin e krizës midis Icardi dhe Wanda, Maxi Lopez publikoi një histori në Instagram në të cilën shihet gjithashtu duke shoqëruar dy vajzat e Mauritos në shkollë, së bashku me vëllezërit e tyre.

Me pak fjalë, me sa duket, oferta bujare e ish-burrit të saj u përmbush përfundimisht nga një Wanda e ‘rrethuar’ në shtëpi nga përpjekja dëshpëruese e Icardi për të bërë paqe. Më mirë, sepse femijet thithin ajër më pak toksik, së bashku me dikë që dikur luante rolin e të keqit. Jeta ndonjëherë paraqet faturën përtej besimit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit