Terry futet si infiltruar mes tifozëve të Chelsea-t: ata e zbulojnë dhe…

21 Janar 2023
22:00
Denis Hakanaj

Kampionati i Chelsea nuk është shumë i mirë. Krahasuar me vitet e kaluara, këtë sezon blutë e kanë gjithnjë e më të vështirë të vendosen. Shkarkimi i Tuchel dhe ardhja e Potter nuk i kanë dhënë rezultatet e dëshiruara londinezëve.

29 pikët aktuale – në -10 nga zona e Champions League – vërtetojnë vështirësitë e një skuadre që nuk është në gjendje të bashkohet pavarësisht tregut të madh të transferimeve të bëra nga klubi. Kundër Liverpool-it të Klopp-it duhej një ndeshje e guximshme, por në Anfield nuk shkoi përtej barazimit 0-0. Pika nuk e ndryshon renditjen e një Chelsea kishte edhe një tifoz special: John Terry.

Ish-kapiteni i Bluve shkoi në Liverpool, megjithatë, duke zgjedhur ta shikonte ndeshjen direkt nga sektori i tifozve miq. Një surprizë për tifozët e Chelsea-t që fillimisht nuk e njohën atë.

Xhaketë e rëndë, kapele në kokë dhe profil i ulët, vetëm për të mos çliruar delirin që filloi në mënyrë të pashmangshme kur tifozeria e ka njohur anglezin.

Vetë Terry ndau videon e atij momenti përmes profileve të tij sociale dhe komentoi me argëtim ato imazhe në të cilat ai e la veten të magjepsej nga entuziazmi i ish-fansave të tij.

“Chelsea në transfertë, – shkroi ai në Twitter. – Çfarë dite dhe çfarë eksperience e mrekullueshme të jesh me tifozët tanë”. Në fakt, Terry e la veten të pushtohej plotësisht nga fansat që e shoqëruan dhe e dokumentuan atë moment me selfie dhe video.

Në imazhet që u bënë menjëherë virale, ish-mbrojtësi i Anglisë iu bashkua duke kënduar, kërcyer dhe bërtitur së bashku me të gjithë të pranishmit në Liverpool. Një mbrëmje e veçantë që befasoi edhe tifozët e Chelsea-t, të mahnitur nga zgjedhja e Terryt për të ndjekur ndeshjen mes tyre.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit