Thiago Silva-Chelsea, afron divorci! Klubi blu ka zgjedhur pasuesin në Bundesliga

6 Dhjetor 2023
19:26
Telesport
back button

Chelsea është në kërkim të një elementi që mund të forcojë prapavijen e tyre. Dritarja e transferimeve të janarit është afër, por blutë tashmë po mendojnë për verën e ardhshme kur do të humbasin Thiago Silva në një transferim të lirë.

Kontrata e ish-mbrojtësit brazilian të Milanit në fakt do të përfundojë në qershor të vitit 2024 dhe, duke pasur parasysh moshën 39-vjeçare, ai nuk do të rinovohet me skuadrën angleze të trajnerit Mauricio Pochettino. Hedhja për zëvendësimin tashmë ka filluar.

Një nga lojtarët e mundshëm të interesuar mund të jetë Jonathan Tap. Sipas edicionit të sotëm të Bild, qendërmbrojtësi i Bayer Leverkusen mund të jetë një opsion. Mbrojtësi është i lidhur me kuqezinjtë me një klauzolë lirimi deri në vitin 2024, por mund të jetë një mundësi për verën e ardhshme.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit