Thiago Silva mban anë në përplasjet Neymar-Mbappe: Ai është i pabesueshëm, magjistar…

30 Shtator 2022
10:30
Alfred Lleshi

Njërin e njeh shumë mirë, pak më tepër se tjetrin. Megjithatë, nga fjalët e Thiago Silva është e qartë se marrëdhënia mes Neymar dhe Mbappé te Paris Saint-Germain nuk është vërtet rozë dhe se fërkimet për të cilat mediat kanë folur shpesh ekzistojnë.

Siç raporton “Sport.es”, mbrojtësi brazilian i Chelsea dhe kombëtares braziliane, një ish i madh i PSG, iu përgjigj disa pyetjeve mbi këtë temë, duke u përpjekur të qëndrojë jashtë saj, por shpjeguar se si situata po krijon shumë shqetësime:

“Marrëdhënia mes Neymar dhe Mbappe? Nuk jam i përfshirë në të gjitha këto, nuk e di se çfarë po ndodh. Nuk mund të flas për Kylian, por mund ta bëj për Neymar, pasi e njoh shumë mirë. Ai bën gjithçka për ta ndihmuar ekipin, shënon shumë gola dhe jep asiste.

Ky është Neymar, i pabesueshëm, magjistar. Fatkeqësisht në vitet e kaluara kishte lëndime shumë të rënda që nuk e lejonin ta përfundonte sezonin fizikisht. Këtë vit është diçka tjetër. Ai u përgatit shumë gjatë pushimeve.

Unë isha me të në Brazil, e pashë dhe shpresoj se mund të vazhdojë me këtë mentalitet. Nuk mund të flas për gjëra të tjera, por me siguri kjo temë bën më shumë se një person të pakëndshëm”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit