Bundesliga

Thomas Muller: Kjo skuadër është fantastike

Thomas Muller, sulmuesi i Bayern Munich, nuk e ka fshehur entuziazmin e tij pas fitores së arritur kundër Wolfsburg në javën e fundit të kampionatit gjerman.

“Nuk e kemi nisur mirë ndeshjen dhe nuk kemi qenë shumë agresivë. Nuk kemi luajtur një ndeshje të keqe, por nuk kemi qenë efikas si zakonisht”, ka thënë lojtari i kombëtares së Gjermanisë.

“Për këtë arsye e kemi mbyllur pjesën e parë në avantazh. Në fillim e së dytës kemi luajtur ndryshe dhe kemi krijuar më shumë raste. Kjo është ajo që duhet bërë për të fituar ndeshjet. Mendoj se kemi një skuadër fantastike”.

Më shumë nga Bundesliga