THUAJSE E KRYER! Milik drejt transferimit në Ligue 1. Operacioni ekonomik i volitshëm për Napolin

17 Janar 2021
18:51
Telesport

Largimi i Arkadiusz Milik nga skuadra e Napolit është thuajse i kryer tashmë dhe kanë mbetur detajet e fundit!

Sipas asaj që është mësuar nga TuttoMercatoËeb.com, në fakt, Olympique Marseille ka rritur ofertën e saj në 9 milion euro plus 5 bonuse të tjera, duke përfshirë gjithashtu një përqindje në rishitjen e ardhshme të sulmuesit polak, i cili për këtë arsye po përgatitet të hapë një të ri kapitulli i karrierës së tij, në Ligue 1.

Calciomercato, Tuttmercatoweb - Milik rinnova con il Napoli! Poi la  cessione al Marsiglia: prestito con obbligo

Tashmë gjatë javës, lojtari arriti një marrëveshje me OM në lidhje me këtë transferim. Një goditje e kërkuar nga trajneri Villas Boas që po has probleme në finalizim edhe pse volumi i lojës nuk mungon.

Milik është stërvitur me trajner personal gjatë kësaj kohe pasi ka mbi 6 muaj që nuk është më pjesë e Napolit dhe është përjashtuar nga skuadra pasi nuk pranoi rinovimin e kontratës që skadon në qershor të këtij viti.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit