Tifozët tani i japin të drejtë Solarit: Real Madrid duhet të bënte spastrime!

22 Janar 2021
20:08
Telesport

Pas eliminimit të Real Madrid nga Alcoyano në Copa del Rey, shumë tifozë rikujtuan menaxhimin e Santiago Solarit për disa lojtarë të Los Blancos, të lulëzuar ose zhgënjyes këto ditë.

Trajneri argjentinas, i cili pasoi Julen Lopetegui përsëri në 2019, tregoi guxim, megjithatë, me vendime të diskutueshme për emërimin e tij përsëri në 2019.

Lojtarët me përvojë të tillë si Marcelo dhe Isco humbën titullaritetin, me Solarin duke u ankuar për spanjollin totalisht jashtë forme për të garuar në futbollin elitar.

I sigurt se mund të ringjallte karrierën e tyre, Zinedine Zidane u dha Iscos dhe Marcelos kohën, duke rivendosur rëndësinë e tyre në ekip.

Pokal-Debakel! Real Madrid fliegt gegen Drittligisten raus - REAL TOTAL

Dy vjet më vonë, megjithatë, realiteti është se asnjëri nga të dy nuk është titullar nën udhëheqjen e francezint, i cili ka Ferland Mendy si mbrojtësin e tij të parë të majtë, me Isco zakonisht që luan nga stoli për vetëm disa minuta.

Përveçse kishte të drejtë për Isco dhe Marcelo, Solari gjithashtu vuri bast te produktet e akademisë së Real Madrid të tilla si Marcos Llorente dhe Sergio Reguilon.

Sido që të jetë, Zidane nuk u besoi atyre, me Llorente që u bashkua me Atletico Madrid, ku ai po lulëzon dhe Reguilon shkon te Tottenham Hotspur pas një periudhe të jashtëzakonshme huazimi një vjeçare te Sevilla.

Këto janë disa nga vendimet e Zidane, të bëra gjatë magjisë së tij të dytë si trajner i Real Madrid, që gradualisht po i jep dëm francezit për shkak të paraqitjeve të dobëta të fundit të Real Madrid.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit