Tjetër “gur në qafën” e Brojës…; Chelsea siguron top-sulmuesin e Bundesligës

28 Nëntor 2022
15:10
Alfred Lleshi

Chelsea ka punuar për nënshkrimin e sulmuesit të RB Leipzig, Christopher Nkunku që nga vera e ardhshme dhe tani është jashtëzakonisht afër finalizimit të marrëveshjes. Nkunku ka bërë tashmë testet mjekësore te blutë e Londrës dhe gjithçka që mbetet për t’u bërë në mënyrë efektive është marrëveshja midis dy klubeve.

Edhe kjo marrëveshje tani është shumë afër për t’u kurorëzuar. Pra, Christopher Nkunku do të bëhet lojtar i Chelsea. Sipas Fabrizio Romano, klubi londinez është afër nënshkrimit të Christopher Nkunku, pasi Chelsea tani ka një marrëveshje me RB Leipzig.

Marrëveshja është vendosur të jetë më shumë se klauzola e lirimit prej 60 milionë eurosh në kontratën e Nkunku, gjë që Chelsea donte ta anashkalonte për të siguruar që nënshkrimi të ndodhte. Gjithçka që ka mbetur në marrëveshje tani është që kontratat të nënshkruhen, dhe siç thotë Fabrizio, kjo do të ndodhë shumë shpejt.

Marrëveshja pritet ta shohë Christopher Nkunku të transferohet verën e ardhshme, jo në janar. Sidoqoftë, ai do të jetë zyrtarisht lojtar i Chelsea në dy ditët e ardhshme. Një marrëveshje e madhe për Chelsea, që po ndërton një ekip ambicioz.

Një tjetër sulmues në “Stamford Bridge”, çka do të thotë se hapësirat për shqiptarin tonë Armando Broja do të ngushtohen më shumë. Ylli francez luan si qendërsulmues, ndërsa 21-vjeçari ynë kuqezi pereferon krahun, driblimin dhe shpejtësinë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit