TOPI I ARTË 2019: Shpallet fituesi! Ja renditja përfundimtare

2 Dhjetor 2019
21:32

Lionel Messi shpallet fituesi i Topit të Artë 2019. Një rekord ky dhe një arritje e pabesueshme e sulmuesit të Barcelonas, i cili numëron tashmë plot gjashtë trofe të tillë. Ylli argjentinas fitoi kampionatin spanjoll me katalanasit dhe fitues i Superkupës së Spanjës. Hera e parë që Messi fitoi ishte viti 2009.

1. Lionel Messi

2. Virgil Van Dijk

3. Cristiano Ronaldo

4. Sadio Mane

5. Salah

6. Mbappe

7. Alisson

8. Lewandowski

9. Silva

10. Mahrez

Lajme të tjera

Lajmet e fundit