Topi i Artë 2021, De Bruyne s’ka dyshime: E meriton për atë që ka bërë në 2 vite

21 Tetor 2021
16:16
Denis Hakanaj

Kevin De Bruyne beson se Robert Lewandowski meriton Topin e Artë 2021.

Sulmuesi i Bayern Munich, sipas fantazistit belg të Manchester City-t, duhet ta fiojë çmimin prestigjioz për atë që ka bërë në dy vitet e fundit (çmimi nuk është dhënë në 2020-ën):

“Nëse duhet të zgjedh, do të shikoja dy vitet e fundit. Do të zgjidha Lewandowski-n për atë që ka bërë, ka shënuar shumë gola dhe ka fituar me Bayern-in”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit