Tottenham kryeson Premier League, por arkat qajnë! Humbje të frikshme

23 Nëntor 2020
22:26
Telesport

Tottenham, udhëheqësi aktual i Premier League së bashku me Liverpool, sot njoftoi humbje prej 63.9 milion paund (71.8 milion euro), të përllogaritura deri më 30 qershor të këtij viti.

Kjo vrimë është shkaktuar kryesisht nga pandemia COVID-19: “Ne po jetojmë në kohërat më të vështira ndonjëherë”, tha presidenti i klubit Daniel Levy.

Praktikisht, në merkaton e janarit, Mourinho duhet të kënaqet me ndonjë mundësi shkëmbimi ose huazimi, pasi para për të investuar nuk ka dhe kjo shtyn padronin Levy që të tregohet kursimtar, sidomos duke ditur se edhe stadiumi kushtoi një mal me para…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit