Tragjedi në garën me motorë, 14-vjeçari humb jetën pas aksidentit fatal

25 Mars 2019
17:43

Gjatë një gare me motorë në Jerez de la Frontera ka humbur jetën piloti 14-vjeçar Marcos Garrido. 

Djaloshi e nisi garën e së dielës në kategorinë Supersport 300 dhe është rrëzuar keq në garën e gjashtë nga dhjetë që ishin gjithsej. 

Piloti nuk arriti të shmangte një motor që po i vinte nga pas dhe që e ka shkelur adoleshentin. 

Menjëherë është kuptuar se piloti është lënduar rëndë, shkruan spanjollja Marca. Ai është dërguar menjëherë në një spital të Jerezit. 

Megjithatë, ishte tepër vonë, pasi i riu kishte pësuar dëmtime fatale. Edhe kampioni i Moto Gp Marc Marquez ka ngushëlluar: Një lajm i tmerrshëm. 

Ngushëlliume familjes dhe shokëve, Zoti ju dhëntë forcë për të përballuar këtë kohë të vështirë.”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit