Trajneri “gjenial” kërkon t’i vjedhë stolin Mourinho-s!

23 Shkurt 2021
21:25
Telesport

Julian Nagelsmann i është ofruar Tottenham Hotspur si një zëvendësues i  Jose Mourinho.

Trajneri i RB Leipzig – i cili ka eliminuar si klubin londinez ashtu edhe Manchester United nga Liga e Kampionëve gjatë vitit të kaluar – ka deklaruar publikisht interesin e tij për të vazhduar karrierën e tij në Angli, me përfaqësuesit që tani synojnë një akord të mundshëm në fund të sezonit me Tottenham.

Pozicioni i Mourinho në Tottenham është nën rishikim pas një serie prej gjashtë humbjeve në shtatë ndeshje të brenda fushe që kanë parë ekipin e tij të bie në vend të nëntë në Premier League dhe të dalë nga Kupa e FA.

Objektivat e klubit për një sezon në të cilin financat e tij janë dëmtuar në mënyrë disproporcionale nga pandemia Covid ishin për të siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve dhe për t’i dhënë fund një thatësire të trofeve 13-vjeçare.

Ndërsa të dy synimet mbeten të arritshme, me Tottenham që do të luajë me Manchester City në finalen e riplanifikuar të Kupës së Ligës në prill dhe të vendosur mirë për të kaluar në 16 të fundit të Europa League, dëmtimet e disa lojtarëve kryesorë dhe një seri gabimesh mbrojtëse e kanë lënë Mourinho në një gjendje të mjerueshme në Premier.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit