Tronditet Barça, Laporta nxjerr në shitje dy yjet

4 Maj 2021
17:40
Denis Hakanaj

Presidenti i Barcelona-s duket se do të shkaktojë një tërmet brenda ekipit në merkaton e verës.

Sipas El Chiringuito, umri një i katalanasve ka miratuar shitjen e dy yjeve të skuadrës.

“Laporta ka nxejrë Busquets dhe Jordi Alba në shtije për shkak të rrogës së tyre”, ka bërë të ditur media spanjolle.

Të dy veteranët janë produkte të La Masia-s, me Busquets që ka debutuar me Barçën në vitin 2008-të.

Alba u kthye te Barça nga Valencia në vitin 2012-të dhe ka qenë një nga më të mirët në këtë sezon.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit