Tronditet Juventus: Agnelli, Nedved dhe Paratici në hetim për mashtrim financiar

26 Nëntor 2021
23:52
Denis Hakanaj

Hetime të Guardia di Finanza në ambientet në zotërim të Juventus-it në Torino dhe Milano.

Autoritetet financiare të Italisë po mbledhin dokumente në lidhje me shitblerjen e lojtarëve dhe me bilancet e viteve 2019-21.

Presidenti Agnelli, zëvendëspresidenti Nedved, ish-drejtori sportiv Parartici dhe tre drejtues të tjerë dhe ish-drejtues bardhezinj të sektorit financiar duket se janë nën hetim për mashtrim të bilancit dhe faturimeve.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit