Tuchel e do te Chelsea, por nga Interi vjen një përgjigje “e prerë”: “Nëse e doni duhet…”

26 Korrik 2022
17:45
Telesport
back button

Edhe emri i Denzel Dumfries është rikthyer mes emrave të mundshëm ne merkato. Chelsea po tërheq anësorin holandez, i cili megjithatë ka një çmim shumë të lartë. La Gazzetta dello Sport shpjegon:

“Emri i holandezit ishte shfaqur tashmë në ditët e çështjes Lukaku, sepse trajneri Tuchel kishte treguar në krahun e djathtë një homolog të mundshëm teknik për t’u vendosur në marrëveshje.

Më pas negociatat e Lukakut kanë marrë një tjetër kthesë.Por emri i Dumfries nuk është zhdukur nga fletoret e Londrës.Kjo është arsyeja pse blutë bënë lëvizjen dje, duke testuar sërish terrenin me Interin.Një kërkesë për informacion mbi situatën e lojtarit, që duket se vazhdon të shijojë.

Përgjigja e Interit ishte e prerë: nuk shitet më pak se 40 milionë euro. Është një vlerësim i lartë, por Nerazzurrët nuk kanë ndërmend të lëvizin, nuk kanë lënë hapësirë ​​për manovrim. Shifra u konsiderua e tepërt nga klubi londinez.

Por dosja nuk duhet të konsiderohet e mbyllur. Palët do të përditësohen, edhe Interi pret një evolucion të mundshëm në ditët në vijim. Nuk do të ishte një lamtumirë e lehtë për t’u menaxhuar.

Nerazzurrët në krahë kanë humbur tashmë Perisicin, shitja e mundshme e Dumfries do t’i detyronte ata të gjenin një tjetër anësor në treg. Sigurisht që lëvizjet e Chelseat nuk janë shumë të kodifikueshme, ndryshimi i pronësisë ka shkaktuar disi edhe konfuzion dhe bëhet e vështirë të kuptosh edhe lëvizjet reale të klubit londinez”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit