TURP! Portieri i Kosovës: Racizëm ndaj meje nga tifozët pas porte!

14 Nëntor 2019
23:43

Arijanet Muric, portieri i Kosovës, ka folur pas ndeshjes së humbur ndaj Çekisë, duke ngritur edhe akuza të forta racizmi ndaj tij…  “Sonte Çekia ishin të mirë dhe bënë presion të lartë. E kishin vetëbesimin dhe na shkaktuan probleme”, ka thënë Muric.

“Nuk e pash topin në golin e parë, pasi lojtarët i kisha para meje. Tifozët çekë më kanë thënë gjëra raciste. Unë nuk i kam dëgjova ata dhe reagova si një profesionist. Nuk kam dëgjuar asgjë çfarë thanë ata”, ka shtuar më tej gardiani ynë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit