U shpall kampion Turqie, flet trajneri: Lazio, mos u mendo te Muriqi!

13 Gusht 2020
14:29
Telesport

Okan Buruk, ish mesfushori i Interit dhe trajneri aktual i kampionit turk Basaksehir, foli për Gazzetta dello Sport për Vedat Muriqin dhe transferimin e mundshëm te Lazio:

Muriqi alla Lazio, Buruk: "Nel 3-5-2 si esalta. E' il miglior attaccante in Turchia"

“Në Turqi ai është më i miri dhe megjithëse disa vjet më parë nuk u prit shumë prej tij, tani për punën e bërë ai meriton kërcimin e madh në një klub italian me emër. Karakteristika e tij më e mirë është loja ajrore por kryesorja është fryma e sakrificës. Ai i di të dyja krijimin e hapësirave dhe finalizimin e lojës. Me një sulmues ai, Lazio fuqizohet”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit