UFC

UFC Fight Night Singapor: Edwards mposht “Cowboy” Cerrone, sfidon Masvidal

Leon Edwards ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në karrierën e tij, duke mposhtur Donald Cowboy Cerrone në eventin kryesor të UFC Fight Night 132 ditën e shtunë.

Eventi këtë herë është zhvilluar në Singaporin e largët.

Edwards tashmë ka gjashtë fitore radhazi pas fitores unanime 48-47. Ky ishte eventi i parë kryesor i luftëtarit të talentuar.

Në eventin e dytë kryesor ishte Ovince Saint Preux ai që mposhtu me submission Tyson Pedro në raundin e parë.

“Pas raundit të pestë i thashë se ishte një legjendë e këtij sporti dhe ishte një nder për mua të luftoja me të,” ishin fjalët e para të Edwards pas fitores historike.

“Tani e ka radhën Masvidal!”

 

Keni dëgjuar për promocionin e Eurollotos në Botëror? Tani me 1 skedinë mund të fitoni 3. Bashkohuni në grupin “3 përnjëherë” dhe fitoni: http://bitly.com/3përnjëherë

Më shumë nga UFC