Union Berlin frikëson Real-in, merret vendimi i bujshëm para sfidës së Champions-it

15 Shtator 2023
10:08
Denis Hakanaj
back button

Real Madrid ka bllokuar tifozët e Union Berlin që të blejnë bileta në internet përpara ndeshjes së tyre në Champions League.

Të 3840 biletat e ndara për klubin gjerman u shitën brenda pak orësh dhe Reali ka lëvizur për të bllokuar shitjen e biletave shtesë.

Shumë tifozë të Union Berlin janë përpjekur të blejnë bileta për pjesë të tjera të stadiumit në internet. Por Reali ka bllokuar përpjekjet e tyre.

Në të vërtetë, BILD thotë se tifozët e Unionit zbuluan se madje nuk mund të vizitoni as dyqanin online të klubit.

Sugjerohet që tifozët me një IP gjermane në çdo pajisje (kompjuter, celular, etj.) u bllokuan automatikisht nga faqet e lidhura të Realit.

Reali ka vepruar pas ngjarjeve të vitit të kaluar në Nou Camp, pasi tifozët e Eintracht Frankfurt mbushën stadiumin për të ndihmuar ekipin e tyre të mposhtte Barcelonën në çerekfinalen e Europa League.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit