Union Berlin, Gosens sfidon Real Madridin: “Ndonjëherë ekipi i vogël arrin të fitojë kundër ekipeve të mëdha”

19 Shtator 2023
0:56
Telesport
back button

Të mërkurën në mbrëmje, Union Berlin do të debutojë në Champions League në stadiumin e skuadrës që ka ngritur Kupën e Veshëve të Mëdhenj më shumë se kushdo tjetër: Real Madrid, në Bernabeu. Robin Gosens, një anësor me këmbën e majtë që u transferua nga Interi te Unioni këtë verë, e projektoi veten në ndeshje:

“Nëse nuk jeni të kujdesshëm, rrezikon të bëhet një përvojë shumë e hidhur. Habia dhe frika janë dy gjërat që nuk na duhen. Do të kemi nevojë për vetëbesim dhe për t’u argëtuar. Në rastin më të mirë, ky kombinim duhet të na sjellë të luajmë një lojë e madhe.

Të luash në atë stadium është një përvojë unike. Jo të gjithë lejohen ta bëjnë këtë. Mendoj se dy gjëra janë të rëndësishme: së pari, mos harroni të shijoni lojën.

Por nuk duhet të harrojmë se janë 90 minuta futboll në të cilat edhe të vegjlit mund të lëndojnë të mëdhenjtë. Ka shumë shembuj të kësaj në futboll. Dhe ne duhet t’i qasemi ndeshjes me këtë qëllim.”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit