Veretout sfidon Juventus-in dhe zbulon si e ka ndryshuar Mourinho Roma-n

13 Tetor 2021
17:45
Denis Hakanaj

Jordan Veretout, fitues i freskët i Nations League me Francën, ka bërë disa deklarata për Sky Sport në lidhje me ndeshjen e ardhshme kundër Juventus-it në Serinë A:

“Ndeshja kundër Juventus-it vlen tri pikë. Ne luajmë gjithmonë për të fituar dhe do të shkojmë në Torino me këtë objektiv. Do të jetë një sfidë e bukur, por në fund vlen vetëm tri pikë”, ka thënë lojtari i Roma-s.

“Ne luajmë gjithmonë për të fituar. Kemi një trajner që ka fituar pothuajse gjithçka dhe kjo ka rëndësi. Të fitosh ndeshje si ajo kundër Juventus-it do të ishte e rëndësishme.

“Punojmë shumë mirë me Mourinho-n, na ka dhënë një mentalitet të ri. Nëse do të vazhdojmë ta ndjekim, atëherë do të mund të arrijmë lart”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit