Verona-Roma, formacionet zyrtare dhe një “përjashtim” i madh!

19 Shtator 2020
20:48
Telesport

Nuk do të ketë Dzeko. Sytë patjetër ishin nga boshnjaku, vetëm disa orë nga Verona-Roma, ndeshja e dytë e javës së parë të Serisë A 2020/2021. I përfshirë në një bisedë merkatoje me Juventusin, sulmuesi do të fillojë nga stoli. Fonseca në fakt ka vendosur të nisë një 3-4-2-1 që parashikon Mkhitaran si sulmuesin e vetëm. Juric zgjedh 3-4-1-2, me Tameze në debutim.

Këtu janë formacionet zyrtare

Verona (3-4-1-2): Silvestri; Cetin, Gunter, Empereur; Faraonët, Tamèze, Veloso, Dimarco; Danzi; Tupta, Di Carmine. Tufat 

Roma (3-4-2-1): Mirante; Mancini, Cristante, Ibanez; Karsdorp, Diawara, Veretout, Spinazzola; Pedro, Pellegrini; Mkhitaran. 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit