Vetëm 21 minuta lojë, dështimi 40 milionësh i ofrohet Barcelona-s

5 Dhjetor 2023
16:30
Denis Hakanaj
back button

Mesfushori i Manchester United, Donny van de Beek duket se i ka ofruar shërbimet e tij Barcelonas për gjysmën e dytë të sezonit 2023-24.

Holandezi ka pasur një periudhë të theksuar në Old Trafford që nga transferimi i tij prej 40 milionë eurosh nga Ajax në verën e vitit 2020.

Ai ka luajtur vetëm 23 ndeshje si titullar për klubin në të gjitha garat që atëherë dhe madje u huazua tek Everton për gjashtë muaj në janar 2022.

Situata e Van de Beek te Manchester United nuk ka ndryshuar nën drejtimin e Erik ten Hag, i cili gjithashtu e menaxhoi atë gjatë periudhës së paharrueshme tek Ajax.

Me vetëm 21 minuta lojë këtë sezon, është bërë e qartë se mesfushori nuk vlerësohet shumë nga trajneri holandez. Sipas SPORT, holandezi dëshiron të luajë për Barcelonën në pjesën e dytë të sezonit.

Klubi katalanas me sa duket është i kënaqur me profilin e lojtarit, por është i shqetësuar për gjendjen e tij fizike, duke pasur parasysh se lojtari nuk ka luajtur rregullisht këtë sezon.

Për më tepër, Juventusi është gjithashtu i interesuar. Gjigantët e Serie A raportohet se janë në bisedime për një huazim të Van de Beek që mund të përmbajë një opsion për ta bërë transferimin të përhershëm.

26-vjeçari ka pak më shumë se 18 muaj të mbetur nga kontrata e tij në Old Trafford.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit