“Vetëm tek ata jo”, Tottenham i ofron Harry Kane Real Madrid-it

25 Maj 2023
21:00
Denis Hakanaj
back button

Harry Kane thuhet se i është ofruar Real Madridit pasi Tottenham po përpiqet të prishë një transferim të mundshëm të sulmuesit te Manchester United.

Sulmuesi 29-vjeçar ka pak më shumë se një vit nga kontrata e tij dhe mund të largohet këtë verë. Manchester United është ndër favoritët për të siguruar shërbimet e tij këtë verë.

Por Mundo Deportivo raporton se Spurs kanë kërkuar në mënyrë aktive Real Madridin për të shmangur shitjen e yllit te një rival i Premier League.

Gazeta spanjolle pretendon se Real Madridi po shqyrton seriozisht një propozim pasi ata kërkojnë një numër 9 që të konkurrojë me Karim Benzema.

Los Blancos humbën luftën për titull në La Liga dhe u mposhtën nga Manchester City në Champions League në një sezoni çuditërisht të dobët pas dominimit të sezonit të kaluar në Spanjë dh Europë.

Kane ka qenë i lidhur me klubin spanjoll më parë, por ka qëndruar në Londrën e Veriut që kur doli nga akademia e të rinjve të Spurs në 2014.

Pavarësisht se nuk arriti të fitojë ndonjë trofe të madh me klubin, Kane e ka konfirmuar veten si një nga sulmuesit më të mirë në botë.

Spurs gjithashtu mund të përfitojnë nga çdo lëvizje e mundshme e Kane në kryeqytetin spanjoll.

Raporti shton se Eden Hazard mund të përfshihet në negociata për të ndihmuar në uljen e çmimit.

Ish-ylli i Chelsea-t dikur ndezi Premier Ligën, por ka zhgënjyes nga momenti i transferimit të ëndrrave te Real Madrid në vitin 2019.

Real Madridi besohet se është bindur ta largojë 32-vjeçarin e prirur për dëmtime, i cili është lojtari më i paguar te Los Blancos.

Megjithatë, Manchester United pritet të luftojë shumë për ta marrë Kane në Old Trafford.

Klubi do të bëjë të gjitha përpjekjet për të gjetur një sulmues këtë verë, ndërsa ata kërkojnë të ndërtojnë mbi sezonin e mirë debutues të Erik ten Hag.

Nëse Kane dëshmohet se është i paarritshëm, Djajtë e Kuq kanë gjithashtu vëmendjen e tyre te sulmuesi i Napolit, Victor Osimhen dhe asi i Juventusit, Dusan Vlahovic.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit