Vidal dhe Rakitic pranë largimit, Barça hedh sytë te mesfushori i Dortmundit

2 Dhjetor 2019
19:48

Te Barcelona dy mesfushorët veteranë Arturo Vidal dhe Ivan Rakitic ndodhen pranë lamtumirës.

Klubi ka nisur të shikojë për lojtarë të denjë për t’i zëvendësuar dhe një prej emrave më të nxehtë është Julian Weigl.

Që në vitin 2016 lojtari aktual i Borussia Dortmund ishte në listën e transferimeve të katalanasve.

Mesfushori nuk do të ishte kundër një kalimi në La Liga, këtë e raporton anglezja Daily Mirror.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit