Vidal-Inter e kryer por futbollisti stërvitet te Barcelona! Ja pse po vonon transferimi

18 Shtator 2020
19:17
Telesport

Arturo Vidal, edhe sot, u stërvit me Barcelonën nën urdhrat e trajnerit Ronald Koeman. Kiliani, duke pritur që të lirohet lëvizja e tij te Inter, vazhdon përgatitjen në Ciutat Esportiva blaugrana.

Me Inter marrëveshja (dy-vjeçare) është arritur tashmë prej disa kohësh dhe çështja e pagës së shkëputjes me Barcelona është zgjidhur gjithashtu.

Sidoqoftë, zikaltërit, përpara se të japin përshpejtimin e fundit dhe të rezervojnë fluturimin për në Milano, duhet të mbyllin një largim të rëndësishëm dhe të dyshuarit kryesorë, në këtë kuptim, mbeten Candreva dhe Godin.

Diego Godin ka një marrëveshje me Interin dhe pritet çertifikimi i saj! Do të prishet kontrata me një shpërblim dhe futbollisti më pas mund të transferohet te Cagliari, ku ka rënë paraprakisht dakord.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit