Video: City s’ndalet në Premier, Foden i dhuron fitoren, super gafë nga Sterling

13 Janar 2021
20:56
Denis Hakanaj

Manchester City është ngjitur në vendin e tretë të renditjes së Premier League pas fitores 1-0 të marrë kundër Brighton në shtëpi.

Ndeshja e luajtur në Etihad Stadium është vendosur nga një gol i bukur i Foden në minutën e 44-t të pjesës së parë.

Rezultati final mund të kishte qenë 2-0 nëse Sterling nuk do të kishte gabuar penalltinë e fituar në minutën e 92-të nga De Bruyne.

City mban vendin e tretë në renditje me 32 pikë dhe një ndeshje për të rikuperuar.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit