Futboll

Video / E pabesueshme në Greqi, sulmuesi heq topin që po shkonte në rrjetë

Një skenë e pabesueshme sapo ka ndodhur në kampionatin grek. Në ndeshjen e pasdites së diel mes AEK-ut të Athinës dhe Asteras Tripolis, Sergio Araujo ka humbur një rast të që është shumë i vështirë për t’u kuptuar. Pas një krosi në zonë, topi devijohet nga një nga mbrojtësit dhe teksa po shkonte në rrjetë sulmuesi mundohet ta shtyjë për të bërë të tijin golin, por topi përplaset në traversë.

Më shumë nga Futboll