VIDEO: Foden është magjik, City ndëshkon Brighton në fundin e pjesës së parë

13 Janar 2021
19:51
Denis Hakanaj

Manchester City-Brighton, ndeshje e vlefshme për javën e 18-të të Premier League, është zhbllokuar në fundin e pjesës së parë.

Kanë qenë Qyteyarët që kanë kaluar në avantazh në minutën e 44-t.

Autori i golit ka qenë Foden, i cili ka shmangur dy kundërshtar dhe ka mposhtur portierin e miqve me një goditje të zgjuar brenda zonës së rreptësisë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit