Video: Haaland del huq, Guerreiro shlyen gabimin e norvegjezit

23 Maj 2020
16:11
Eraldo Harlicaj

Borussia Dortmundit ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Wolfsburgut. Verdhezinjtë shënuan në minutën e 32′ me anë të Guerreiro.

Ky i fundit shënon golin e tretë në dy ndeshje, pasi shënoi 2 gola në ndeshjen ndaj Schalkes. Goli i parë i Dortmundit u shënua nga Guerreiros pas një pasimi shumë të mirë nga Hazard.

Hakimi e ftoi Hazardin në zonë dhe me një diagonale të mirë e dërgoi drejt zonës. Haaland doli huq dhe ishte Guerreiro që e dërgoi në rrjetë për 0-1.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit