Video: Hertha-Union, një pritje e dhimbshme shpëton miqtë

22 Maj 2020
21:32
Denis Hakanaj

Gjatë pjesës së parë të derbit  të Berlinit mes Hertha-s dhe Union-it, ndeshje e vlefshme për javën e 27-të të Bundesliga-s, është regjistruar një moment i dhimbshëm.

Vendasit kanë patur një rast për të kaluar në avantazh në minutën e 18-të me Lukebakio, por gjuajtja e këtij të fundit është ndalur nga portieri Gikiewicz, i cili ka arritur të shpëtojë portën, por jo vetën.

Për më tepër shikoni videon më poshtë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit