Futboll

Video: Kosova kalon në avantazh, Kololli çon në qiellin e shtatë dardanët

Kosova ka zhbllokuar rezultatin kundër Maltës. Sulmuesi Benjamin Kololli ka qenë autori i golit të 1-0. Ekipi kosovar po luan ndeshjen e vlefshme për Ligën D, në grupin 3. Skuadra e Challandes është kryesuese e grupit dhe një fitore e mundshme në mbrëmjen e sotme shton besimin. Goli i shënuar nga lojtari i Zurich-ut ishte një aksion model i vendasve. Në fund, 26-vjeçari zhbllokoi rezultatin me qetësi.

 

Më shumë nga Futboll