Video: Lazio rikthehet te fitorja, Immobile kalon Ronaldon

23 Korrik 2020
23:38
Eraldo Harlicaj

Lazio është rikthyer te fitorja pas disa rezultateve të dobëta në ndeshjet e fundit. Lacialët mposhtën me rezultatin 2-1 Cagliarin në një ndeshje me dy fytyra. Vendasit humbën në pjesën e parë, por kthyen rezultatin në sfidën e dytë.

Pjesa e parë u mbyll me fitoren e miqve. Ata shënuan me anë të Simeones në minutën e 45′. Futbollisti mik shfrytëzoi një përgjumje të mbrojtjes vendase dhe çoi topin në rrjetë. Strakosha mund të bënte diçka më mirë, pavarësisht devijimit të topit.

Pjesa e dytë nisi me ritëm tje tër dhe direkt me furinë e Lazios. Milinkovic-Savic shënoi një supergol në minutën e 52′ duke shpalosur të gjithë klasin e tij, ndërsa Ciro Immobile mendoi për t’i vendosur vulën ndeshjes në 2-1. Ai shënoi gol duke qenë para Ronaldos në garën për këpucën e artë dhe i dha 3 pikë Lazios.

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit