Video: Malaga e Bares ëndërron La Liga-n me një gol të çmendur

12 Qershor 2019
21:51
Denis Hakanaj

Deportivo La Coruna dhe Malaga e mesfushorit shqiptar Keidi Bare po ndeshen në "Riazor" në ndeshjen e parë gjysmëfinale të fazës play off, që do të përcaktojë skuadrën që do të luajë në La Liga sezonin e ardhshëm.

Malaga ka mbyllur pjesën e parë në avantazh 2-1 falë një goli të jashtëzakonshëm të realizuar në minutën e 37-të nga Ontiveros. Takimi është zhbllokuar nga miqtë në minutën e 18-të me Hernandez, por Deportivo është kundërpërgjigjur pas vetëm 3 minutash me një penallti të Fernandez. 

Për sa i takon Bares, sulmuesi shqiptar është ndëshkuar me karton të verdhë në minutën e 30-të për një faull taktik, që shpëtoi ekipin e tij nga pësimi i golit të dytë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit