Premier League

Video / Momenti i sherrit masiv në Arsenal-Tottenham

Derbi i Londrës mes Arsenal dhe Tottenham është nxehur gjatë pjesës së parë teksa lojtarët e të dy ekipeve janë përfshirë në një sherr masiv.

Përveç lojtarëve në fushë, janë përfshirë edhe rezervat e stolit. Gjithçka nisi nga festimi i golit të Eric Dier. Mesfushori anglez ka provokuar tifozët e Arsenal, diçka që nuk u ka pëlqyer Topçinjve që kanë reaguar.

Ishte Stephan Lichtsteiner ai që nisi gjithçka, i cili teksa po nxehej në anësore të fushës ra pre e provokimeve të Dier. Pas tyre, rreth 20 lojtarë shkaktuan rrëmujë të madhe përpara se të qetësoheshin nga trajnerët dhe arbitrat.

Telesport është krenar që bashkëpunon me Krowd9, një aplikacion fantastik i futbollit për shqiptarët! Shkarkojeni > bit.ly/krowd9 për video me përmbledhje ndeshjesh, njoftime të menjëhershme për golat dhe të gjitha lajmet e Telesport! Krowd9 është i përdorshëm në shqip, italisht dhe anglisht.

Më shumë nga Premier League